مقالات

Calisthenics چیست؟

Calisthenics چیست و آیا باید آن را انجام دهید؟

چرا این نوع ورزش کلاسیک ارزش وقت شما را دارد – حتی با وجود تمام روندهای تناسب اندام تازه وارد !

در حقیقت، کلیستنیکس یک قسمت مهم از برنامه تناسب اندام هر فرد است و در واقع، شما احتمالاً قبلاً آنها را به صورت منظم انجام می دادید.

به هر حال کلیستنیکس چیست؟

Autumn Calabrese، مربی فوق العاده Beachbody و خالق ۸۰ Day Obsession می گوید: در ابتدایی ترین سطح، “کلیستنیکس تمرین مقاومتی با وزن بدن خود شماست.” این طراحی شده است برای بهبود قدرت، انعطاف پذیری، چابکی، تعادل، هماهنگی، و تهویه هوازی – تقریبا در مورد هر مهارت شما نیاز به یک انسان مناسب است.

تی ماژور، مربی آمادگی جسمانی نظامی ایالات متحده و نویسنده کتاب Urban Calisthenics می گوید: “این نوعی هنر برای استفاده از وزن بدن خود به عنوان ابزاری برای به حداکثر رساندن قدرت انسانی و توانایی ورزشی است.” او می گوید، هدف اساسی کلیستنیکس باید تسلط بر کنترل بلند کردن و حرکت دادن بدن در فضا باشد.

اسکات، پوش آپ، لانگ، پرش های گسترده و … از انواع همه کلیستنیکس ها هستند.

با توجه به اینکه این ساده ترین نوع ورزش است (بدون نیاز به تجهیزات فانتزی)، از مدت ها قبل وجود داشته است. ” امروزه زمانی که درباره کلیستنیکس صحبت می شود مثل اینکه این یک پدیده جدید است درصورتی که یونانیان این اصطلاح را از دیرباز ایجاد کرده اند و از کلمات kallos، به معنی”زیبایی”و sthénos، به معنی” قدرت ” تشکیل شده است.

با این حال، عطر و طعم جدیدی از کلیستنیکس وجود دارد که به عصر مدرن میرسد: کلیستنیکس رقابتی (که گاهی اوقات آن را ورزش خیابانی یا کلیستنیکس ورزش خیابانی می نامند) یک ورزش بین المللی است که به سرعت در حال رشد است و شامل عناصر رقص، آکروبات و ژیمناستیک است.

مزایای تمرینات Calisthenics

شما به هیچ وسیله ای احتیاج ندارید؛ زیبایی کلیستنیکس این است که شما می توانید این کار را در هر مکان انجام دهید، در هر زمان و هر آنچه لازم دارید بدن شما است. کالابرس می گوید: “این تنها راه ایجاد جرم و قدرت بدون استفاده از وزنه است و شما رسماً بهانه ای برای کار نکردن ندارید.

شما می توانید قدرت جدی ایجاد کنید؛ ممکن است فکر کنید: “بدون استفاده از هالتر یا دمبل چطور ممکن است؟”. Calabrese می گوید شما می توانید فقط با استفاده از وزن بدن خود به موفقیت های زیادی برسید. درست است که “شما با کلیستنیکس به حداکثر رشد عضلانی خواهید رسید زیرا توده عضلانی از مقاومت پیشرونده ناشی می شود و تنها مقاومت بسیار زیادی که توسط بدن خود شما ایجاد می شود وجود خواهد داشت”، اما خلاقیت در اینجا ایجاد می شود که از سطوح مرتفع استفاده کنید تا زاویه تمرینات را تغییر دهید، درصدی از وزن بدن را که بلند می کنید افزایش دهید. از سطوح عمودی (به عنوان مثال دیوارها و تیرها) برای به چالش کشیدن بدن خود به روش های جدید استفاده کنید. سریعتر، آهسته تر، طولانی تر، وارونه بروید یا دامنه حرکت خود را افزایش دهید تا سازگاری های جسمی و ذهنی را تحریک کنید.

بهبود عملکرد حرکتی؛ از آنجا که کلیستنیکس همه چیز در مورد حرکت دادن بدن شما در فضا است، این بهترین نوع تمرین حرکتی عملکردی است. میجر می گوید: “آموزش عملکردی به معنای آموزش به روشی است که به طور مستقیم نحوه انجام کارهای روزمره زندگی یا نیازهای جسمی خاص کار یا ورزش خود را بهبود ببخشد.”

شما احتمالاً فرم بهتری را حفظ می کنید؛ استفاده از وزنه های آزاد و ماشین آلات بدنسازی قدرت شما را افزایش میدهد اما گاهی استفاده بیش از حد از وزنه باعث میشود تا فرم صحیح حرکت انجام نشود اما در این نوع ورزش شما با استفاده از وزن بدن میتوانید درست ترین حرکت تمرینی را انجام دهید.

درگیر شدن تمامی ماهیچه ها؛ میجر می گوید: “کلیستنیکس شامل استفاده از کل بدن و عدم تأکید بر عضلات خاصی نسبت به عضلات دیگر است.”

نسبت به مفاصل و بافت همبند خود لطیف تر خواهید بود؛ میجر می گوید: تمرینات مقاومتی هنگامی که به اشتباه، با وزنه های خیلی سنگین انجام می شود، یا اغلب به طریقی که عدم تعادل ایجاد می کند، می تواند فشار بیشتری بر ساختارهای بافت نرم مانند تاندون ها، رباط ها و فاشیا وارد کند. از طرف دیگر، Calisthenics “فقط با حرکات واقعی و طبیعی متناسب با سیستم عضلانی شما قدرت و اندازه ایجاد می کند.”

شما ارتباط مغز و بدن خود را بهبود می بخشید؛ میجر می گوید: “آموزش Calisthenics آن مهارتهای حرکتی ظریف را ایجاد می کند که مغز شما و بدن شما را مجبور به کار سخت می کند.” “هماهنگی، سرعت، قدرت، شتاب، قدرت، سرعت و چابکی، همه اعمالی است که توسط جسمی آموزش دیده در هنر کلیستنیکس نشان داده می شود.” به یک ژیمناست فکر کنید: Calabrese می گوید، برای انجام این حرکات، قدرت، انعطاف پذیری و استقامت زیادی لازم است .

تمرینات Calisthenics شاهکار

این تمرینات بی پایان هستند، اما مهم است که این پنج حرکت اساسی را قبل از تلاش برای پیشرفت انجام دهید.

تمرینات مبتدی Calisthenics

  • Push-Up: در حالی که هسته بدن را تقویت می کنید، سینه، سه سر ران و شانه ها را درگیر میکند.
  • Plank: ثبات و قدرت را ایجاد می کند.
  • Lunge: قدرت و تحرک را در قسمت پایین بدن ایجاد می کند.
  • Burpee: فرود و پایین آمدن از روی زمین برای تمرین مفید است و همچنین معجزه هایی برای قلب شما ایجاد می کند ، میجر می گوید. (مبتدیان، نصف بورپین را امتحان کنید: بدون فشار، بدون پرش)

تمرینات پیشرفته Calisthenics

  • L-Sit: این حرکت از ژیمناستیک گرفته شده و برای ایجاد ثبات شانه و قدرت بالای بدن و هسته بسیار مناسب است.
  • Pull-Up: در حالی که هسته را تقویت می کند ، پشت و دو سر را درگیر میکند.
  • Burpee: پایین آمدن و بالا آمدن از زمین برای تمرین مفید است و برای قلب شما معجزه می کند.
  • Single-leg Squat : اسکات اسلحه نیز نامیده می شود، این حرکت تعادل، تحرک و قدرت پا را به چالش می کشد.

 

منبع : https://www.shape.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *